Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.

Źródła wideo 1945 wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zobacz trailer
Chłopi (2023)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Chłopi (2023)

Sep. 15, 2023PolandNot Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głosowanie

Opis filmu

Wstęp Chłopi 2023 cda film online

Chłopi 2023 cda to film online, opowiada historię rodziny Borynów i tajemniczej postaci Jagny, której losy splatają się z życiem wiejskiej społeczności. Fabuła koncentruje się na kobietach.Ww szczególności na tragicznej postaci Jagny, w kontekście zasad i reguł, które wyznaczają miejsce każdej osoby w małym społeczeństwie. Zmieniające się pory roku i sezonowe prace polowe stają się tłem dla tej uniwersalnej i aktualnej historii o miłości i życiu w społeczności, gdzie wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Chłopi 2023 cda

Jeśli preferujesz wygodę oglądania filmów online, Chłopi 2023 cda są dostępni na platformie CDA. Wystarczy kilka kliknięć, aby przenieść się do magicznego świata tej produkcji i zanurzyć się w emocje, jakie niesie ze sobą.

Wielka kinowa fabuła Chłopi 2023

Fabuła Chłopi 2023 cda przenosi nas w fascynujący świat pełen tajemnic, miłości i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W małej wiosce, gdzie pozornie wszystko jest spokojne, rozgrywają się wydarzenia, które rzucają świat bohaterów w wir emocji. Mirosław Baka czyli Boryna staje w obliczu trudnych wyborów. Jej historia porusza uniwersalne tematy, które z pewnością dotkną serc widzów.

Zobacz kto jest reżyserem Chłopi

Dorota Kobiela jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W dziedzinie rysunku i malarstwa otrzymała czterokrotnie stypendium ministra kultury i sztuki za swoje osiągnięcia. Jest reżyserką i scenarzystką takich filmów animowanych jak „Kochaj mnie”, „Przedbiegi”, „List”, „Serce na dłoni”, „Mały listonosz” i „Szkice Chopina”. Wspólnie z Hugh Welchmanem zrealizowała pełnometrażowy film „Twój Vincent” (2017). Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym nominację do Oscara i Złotego Globu. Dorota Kobiela jest również członkinią Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Obsada Chłopi film online

Kamila Urzędowska – Dominikowa

Mirosław Baka – Boryna

Andrzej Konopka – Wójt

Ewa Kasprzyk – Wójtowa

Sonia Mietielica – Hanka

Małgorzata Kożuchowska – Organiścina

Sonia Bohosiewicz – Jagna

Robert Gulaczyk – Antek

Maciej Musiał – Jasio

Opis filmu, Chłopi gdzie obejrzeć?

Akcja filmu rozgrywa się przez cały rok – zaczynając się jesienią i kończąc latem. Dokładna data wydarzeń nie jest znana. Szacować można ją na lata 80. XIX wieku. Głównymi bohaterami filmu są rodzina Boryńów i inni mieszkańcy Lipiec. Chłopi o różnym stopniu zamożności i miejscu w hierarchii wsi, oraz inni ludzie mieszkający we wsi. Wpływają oni na życie lokalnej społeczności, tak jak np. ksiądz.

Rodzina Borynów jest uważana za podstawę życia społecznego i ekonomicznego na tradycyjnej wsi. Tworzą oni „załogę” rodzaju przedsiębiorstwa, jakim jest gospodarstwo rolne. Dopiero założenie rodziny pozwala młodej osobie osiągnąć prestiżową pozycję właściciela gospodarstwa. Osoby samotne pozostają na marginesie społeczności, pełniąc funkcje pomocnicze lub zarabiając na życie z pracy najemnej.

Typowa wiejska rodzina jest patriarchalna, z jej głową – mężczyzną – podejmującym wszystkie ważne decyzje. Taka sytuacja panuje w małżeństwie Hanki i Antka. Dopiero w trakcie filmu, walcząc z wieloma problemami, kobieta zyskuje większą niezależność i szacunek męża. Kandydat na małżonka był zwykle wybierany spośród osób o podobnej pozycji materialnej. Ważne były także osobiste cechy potencjalnego męża lub żony – pracowitość, zaradność oraz umiejętność życia w rodzinie i społeczności bez konfliktów. Ze względu na znaczenie decyzji o wyborze partnera. Zwykle podejmowano ją w imieniu młodych ludzi przez ich rodziców lub opiekunów. Ze względu na swój wiek mieli oni doświadczenie życiowe, które było bardzo cenione.

Trud małżeństwa w Chłopi 2023 online

Małżonka Jagi wybiera Dominikowa – jej matka, a dziewczyna posłusznie poddaje się woli rodzica. Decyzja kobiety motywowana jest powodami finansowymi. Motywy, które kierują Boryną w prośbie o rękę Jagi, są zupełnie inne. Jest on oczarowany piękną, młodą dziewczyną. Jako gospodarz, głowa rodziny i starsza osoba, może podjąć niezależną decyzję

Film Chłopi 2023 cda zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej, która odniosła sukces przy poprzedniej produkcji studia, „Twój Vincent”. Monumentalne dzieło Władysława Reymonta zostanie ożywione za pomocą malarstwa okresu Młodej Polski, które odda nastrój powieści. W filmie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Muzyka do filmu zostanie stworzona przez wielokrotnie nagradzanego producenta Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, który w ramach międzynarodowego Rebel Babel Film Orchestra utworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych. Muzyka zostanie wykonana za pomocą tradycyjnych instrumentów i śpiewów, które dopełnią piękno malowanych obrazów i stworzą magiczny, analogowy pejzaż.

Podsumowanie filmu Chłopi 2023

Myślę, że ten film to arcyciekawa propozycja na ten rok. Niespotykana do tej pory animacja dla dorosłych widzów, skradnie nasze serca. Z utęsknieniem będziemy czekać na premierę, którą zapowiedziano na 15 września 2023

Chłopi 2023 cały film do obejrzenia online

Podsumowując, Chłopi cały film z 2023 roku to film, który z pewnością zasługuje na uwagę każdego kinomaniaka. Gwiazdorska obsada, pasjonująca fabuła i dostępność online sprawiają, że to obowiązkowy punkt na liście filmów do obejrzenia. Bez względu na to, czy jesteś fanem dramatu czy poszukujesz czegoś nowego, „Chłopi” mają potencjał. Potencjał by stać się jednym z najważniejszych tytułów tego roku. Nie pozostaje nic innego, jak zanurzyć się w ich świat i cieszyć się kinową podróżą.

Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Chłopi (2023)
Tytuł oryginału Chłopi

Reżyser

Obsada

Kamila Urzędowska isJagna Paczesiówna
Jagna Paczesiówna
Robert Gulaczyk isAntek Boryna
Antek Boryna
Mirosław Baka isMaciej Boryna
Maciej Boryna
Ewa Kasprzyk isDominikowa
Dominikowa
Sonia Mietielica isHanka Borynowa
Hanka Borynowa
Andrzej Konopka isMayor Piotr
Mayor Piotr
Sonia Bohosiewicz isMayor's wife
Mayor's wife
Julia Wieniawa-Narkiewicz isMarysia the Shepherdess
Marysia the Shepherdess

Podobne tytuły

Trolle 3 (2023)
Priscilla (2023)
Heaven in Hell (2023)
Na Zachodzie bez zmian 2022
Pewnego dnia powiemy sobie wszystko (2023)
Bezos (2023)
Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży (2023)
Creed 3 (2023)
Osiem gór (2022)
Fanfik 2023
Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos (2023)
Samsara (2023)
×
Ktoś właśnie ogląda