Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.

Źródła wideo 4085 wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zobacz trailer
  • Test
Furioza 2
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Furioza 2

Twoja ocena: 0
9 1 głosowanie

Opis filmu

Wstęp, obejrzyj Furioza 2 cały film

Furioza 2 cały film online to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Furioza 2

Czy jesteś fanem filmów pełnych akcji, które trzymają Cię w napięciu? Jeśli tak, to czeka cię nie lada gratka w postaci długo oczekiwanej kontynuacji, Furioza 2. Ten film obiecuje dostarczyć wszystkich emocji, podniecenia i momentów podnoszących adrenalinę, które sprawiły, że oryginalna Furioza stała się takim hitem. W tym artykule na blogu przeanalizujemy wszystko, co musisz wiedzieć o Furioza 2 – od fabuły i postaci po oszałamiające akrobacje i efekty specjalne. Więc chwyć popcorn i przygotuj się na zanurzenie się w świecie Furioza 2, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem i nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Furioza cały film

Nie tylko Furioza cały film przyniesie nam niebezpieczeństwo czające się za każdym rogiem. W rzeczywistym świecie też nie jesteśmy wolni od ryzyka i niespodzianek. Film ten może być doskonałą metaforą naszego własnego życia, w którym musimy być gotowi na nieoczekiwane wyzwania i sytuacje.

Fabuła Furioza 2 przenosi nas do innego wymiaru, gdzie całe społeczeństwo jest poddane reżimowi tyranicznego przywódcy. Temat ten, choć związany z fikcyjnym światem, może nas skłonić do zastanowienia się nad podobnymi realiami, w których żyjemy. Czy istnieje coś takiego jak rozróżnienie między złem a dobrem? Czy zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu usprawiedliwia drastyczne decyzje i ograniczenia wolności jednostki? Furioza 2, podobnie jak wiele innych filmów akcji, wywołuje te pytania i zmusza nas do krytycznego spojrzenia na nasze własne społeczeństwo.

Postacie w filmie Furioza 2 również mają swoje cechy charakterystyczne i przeżywają swoje osobiste konflikty. Może to być przypomnienie o tym, że każda osoba ma swoje indywidualne tajemnice i problemy, których nie zawsze widać na pierwszy rzut oka. Możemy nauczyć się empatii i zrozumienia dla innych, gdy uświadomimy sobie, że nie zawsze znamy pełny obraz życia innych ludzi.

Kolejnym ważnym aspektem Furioza 2 cda są oszałamiające akrobacje i efekty specjalne. To fantastyczne wizualne doświadczenie może zainspirować nas do odkrywania i eksplorowania naszych własnych umiejętności i pasji. Może skłonić nas do poszukiwania atrakcji i przygód w naszym codziennym życiu, niezależnie od tego, czy jest to sport, hobby czy podróżowanie. Furioza 2 jest przypomnieniem, że życie nie musi być nudne i rutynowe, ale może być pełne ekscytujących momentów i wyzwań.

Podsumowując, Furioza 2 nie tylko oferuje nam emocjonujące doznania w świecie filmu, ale również może nas pobudzić do refleksji nad naszym własnym życiem i społeczeństwem. Tematyka filmu, postacie i efekty specjalne mogą być inspiracją do bardziej świadomego i pełnego przygód podejścia do naszego codziennego życia. Więc niezależnie od tego, czy jesteś fanem filmów akcji czy nie, Furioza 2 może znaleźć coś dla każdego z nas.

Furioza 2 film ? Zobacz reżysera Furiozy 2

Cyprian T. Olencki ukończył reżyserię w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz realizację na PWSFTiTV w Łodzi. Dodatkowo zdobył wykształcenie z zakresu politologii na Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza w Warszawie.

W 2004 roku wygrał konkurs zorganizowany przez PARPA na scenariusz spotu TV kampanii społecznej „ALKOHOL-Nieletnim dostęp wzbroniony”. Na jego podstawie wyreżyserował reklamę TV i etiudę do kin. Cyprian T. Olencki jest również reżyserem wielu filmów reklamowych.

Jest autorem scenariuszy filmów fabularnych, w tym „Zakrętu Hipokampa”, „Raki”, „Gangreny” oraz „Stambułu”.

Gdzie obejrzeć Furioza 2 ? Zobacz jacy aktorzy wystąpią na ekranie.

Mateusz Banasiuk jako Dawid

Weronika Książkiewicz jako „Dzika”

Mateusz Damięcki jako „Golden”

Łukasz Simlat jako Bauer

Wojciech Zieliński jako „Kaszub”

Mateusz Banasiuk – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Znany m.in. z roli w serialu „Prawo Agaty” oraz filmie „Planeta Singli”. Grał również na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Weronika Książkiewicz – polska aktorka filmowa i telewizyjna. Wystąpiła m.in. w filmach „Body/Ciało” oraz „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Zagrała również w serialu „Belfer”.

Mateusz Damięcki – polski aktor filmowy i telewizyjny, syn aktorów Joanny Szczepkowskiej i Andrzeja Damięckiego. Znany m.in. z ról w filmach „Cicha noc” i „Miasto 44”, a także serialu „Krew z krwi”.

Łukasz Simlat – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Grał m.in. w filmach „Body/Ciało” i „Podatek od miłości”, a także serialach „Wataha” i „The Border”.

Wojciech Zieliński – polski aktor filmowy i teatralny. Znany m.in. z ról w filmach „Pokłosie” i „Cicha noc”, a także serialach „Na dobre i na złe” i „Samo życie”.

Opis filmu Furioza i gdzie obejrzeć?

Film rozpoczyna się brutalnym atakiem na pasażerów pociągu przez grupę łysych zabijaków, którzy bezlitośnie tłuką pasażerów. Tylko tajemniczy facet w kapturze wydaje się być niewzruszony. Okazuje się, że kiedyś był kibolem, ale teraz jest policjantem. Jego zadaniem jest infiltracja grupy kiboli, która nie tylko bije się między sobą, ale również flirtuje z lokalnymi gangsterami.

Furioza to film opowiadający historię Dawida, lekarza, który wyrwał się ze środowiska pseudokibiców i stara się żyć spokojnie. Jednak pewnego dnia pojawia się jego dawna miłość, Dzika, która jest policjantką i postawia mu ultimatum – albo zostanie policjantką wtyką, albo jego brat Kaszub trafi do więzienia. Aby pomóc bratu, Dawid musi wrócić do kibicowskiego świata, co jest trudne z uwagi na swoją przeszłość i łatkę tchórza. Jednak jako lekarz może być bardzo przydatny w opatrywaniu ludzi po walkach, co daje mu pewną pozycję w hierarchii.

Film nie przedstawia świata kibiców jako bandy psychopatów, a raczej jako społeczność z własnymi zasadami i kodeksem. Istnieje tam hierarchia, a jej członkowie dbają o coś więcej niż tylko o tłuczenie się po twarzach. Jednak są tam także ludzie, którzy chcą robić „grubsze” interesy, a także konfidenci, którzy potrafią zdradzić swoich przyjaciół.

Mateusz Damięcki, który wciela się w postać Golden, przeszedł ogromną przemianę i stworzył postać psychopatycznego fana klubu, który staje się coraz bardziej przerażający i nieprzewidywalny. Dzika, główna bohaterka, to utalentowana i nieugięta policjantka, która szturmem wkracza w życie Dawida i proponuje mu współpracę z policją. Dawid zaczyna wnikać w mafijny świat, co stopniowo pochłania całe jego życie.

Zobacz podsumowanie Furioza 2 cały film online 

Film Furioza 2 wydaje się być typową polską gangsterską bajką z morałem, która przestrzega przed destrukcyjnymi skutkami machoizmu. Chociaż reżyser Cyprian T. Olencki nie robi wiele, by uwolnić się od konwencji, film jest opowiedziany z przekonaniem i w sposób godny uwagi.

Choć film Furioza  zawiera wiele klisz i prefabrykatów, reżyser potrafi z nimi pracować i opowiedzieć interesującą historię. Konflikty wybrzmiewają na ekranie bez fałszywej nuty, a większość bohaterów napędza tu najniższe pobudki: potrzeba zaznaczenia terenu, resentymenty, kwestie honoru i zemsty. Mimo to, wszelkie konflikty wydają się autentyczne i przekonujące.

Film Furioza nie zachwyca misterną intrygą czy złotymi myślami, ale jego wartość tkwi w reżyserskiej energii, warsztatowej sprawności oraz narracyjnej frajdzie, z jaką Olencki opowiada o tym intrygującym  świecie.

Furioza 2
Tytuł oryginału Furioza 2

Reżyser

Obsada

Podobne tytuły

Mężczyzna imieniem Otto (2022)
Avatar Istota wody (2022)
John Wick 3 (2019)
NYAD (2023)
Blisko (2022)
Cicha dziewczyna (2022)
Kobiety mafii 2018
Inside (2023)
Kokainowy miś (2023)
Diuna 2 (2023)
Bogowie 2014
Chłopi (2023)
×
Ktoś właśnie ogląda