Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.

Źródła wideo 2039 wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zobacz trailer
Rój (2023)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Rój (2023)

Wolności nie ma.Poland100 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 2 głosy

Opis filmu

Wstęp. Cały film Rój bez limitów

Rodzina od dziesięciu lat żyje na odizolowanej od rzeczywistości wyspie. Pozorna harmonia zamienia się w pułapkę. Matka wbrew woli partnera postanawia wrócić do świata, który zostawiła. Film „RÓJ” to wciągający dramat psychologiczny, poruszający ważne tematy egzystencjalne i problemy dzisiejszego świata..

Zobacz kto jest reżyserem. Rój .

Bartek Bala to reżyser, scenarzysta i producent kreatywny, urodzony w 1985 roku w Krakowie. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiował malarstwo, a po studiach zaczął tworzyć filmy krótkometrażowe. Jego krótkometrażowy film „Jesteś wolny” został nominowany do nagrody na festiwalu Camerimage w 2016 roku.

Bartek Bala to również autor wielu krótkometrażowych filmów, takich jak „Pod poziomem morza”, „Pod powiekami”, „Paloma”, „Powiązane” czy „Rodzeństwo”, które były wyświetlane na Festiwalach i w galeriach sztuki, wielokrotnie nagradzane w Polsce i zagranicą. Jest również autorem teledysków, reklam i spotów filmowych, a jego spot dla Fundacji Legalna Kultura został nagrodzony na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Jako producent kreatywny w HOLE Films, rozwija projekty fabularne i dokumentalne, równolegle pracując nad swoimi kolejnymi filmami fabularnymi o roboczych tytułach „Suka” i „Córy”. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Rój” został nagrodzony wyróżnieniem Producentów za najlepszy pitching projektu filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Regiofun i obecnie znajduje się w fazie dystrybucji. Bartek Bala stara się poruszać trudne tematy społeczne, takie jak uzależnienia, przestępczość czy problemy młodzieży w swoich filmach.

Obsada filmu Rój cały film

Roma Gąsiorowska to polska aktorka, urodzona w Bydgoszczy w 1981 roku. Już od młodości interesowała się aktorstwem i była założycielką teatru amatorskiego w szkole średniej. Mimo niepowodzenia przy pierwszej próbie dostała się na studia aktorskie, a w 2005 roku ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Za rolę w dyplomowym przedstawieniu na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych otrzymała nagrodę dla młodego aktora. Jeszcze na studiach dostała propozycję współpracy z warszawskim teatrem Rozmaitości, a z czasem otrzymała tam stały etat.

Mimo skupienia się na pracy w teatrze, Gąsiorowska zagrała także w kilku filmach, debiutując w 2003 roku w „Pogodzie na jutro” w reżyserii Jerzego Stuhra. Zagrała także w popularnym serialu „Pitbull” jako policjantka Monika Grochowska.

Eryk Lubos to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Urodził się 6 sierpnia 1974 roku.

Zagrał również w innych znanych polskich filmach, takich jak „Symetria”, „Cicha noc”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Drogówka„.

Lubos występował również na deskach teatralnych, m.in. w Teatrze Rozmaitości, Teatrze Współczesnym w Warszawie oraz w Teatrze Narodowym. Grał w spektaklach takich jak „Kordian”, „Król Lear”.

W telewizji Lubos znany jest m.in. z roli Artura Kowalskiego w serialu „Stulecie Winnych” oraz z występów w serialach „Ojciec Mateusz”.

Oraz młodzi debiutanci: Tosia Litwiniak  i Adam Wojciechowski

Opis filmu. Rój gdzie obejrzeć.

Historia opowiada o rodzinie, która w walce o wolność i niepodległość zmienia swoje dotychczasowe życie i przenosi się na odizolowaną wyspę. Rodzice i ich dwójka nastolatków żyją w harmonii z naturą i niemal doskonalą sztukę przetrwania. Żyją zgodnie z ideami samowystarczalności, minimalizmu, ekologii i tworzą pozory społeczności poprzez rytuały. W tej układance ojciec jest głową rodziny i decyduje o jej losach, ucząc umiejętności przetrwania i wpajając ideę absolutnej wolności, która przynosi poczucie szczęścia z życia z dala od cywilizacji. Podział ról i zasad wydaje się prosty, ale wkrótce pojawiają się konkurencja i bunt. Narastające problemy i napięcia rodzinne zaczynają zakłócać dotychczasowy spokój i relacje, zmieniając dynamikę władzy w rodzinie. Sytuacja pogarsza się z nadejściem kolejnej zimy, która może być wyjątkowo trudna, a zapasy żywności i wody mogą okazać się niewystarczające. Strach rośnie w umysłach członków rodziny, gdy stają przed coraz trudniejszymi wyborami.

Film „Rój” został nakręcony w Orzechowie koło Ustki. Twórcy filmu z dumą ogłosili, że produkcja pierwszego pełnometrażowego filmu sfinansowanego przez crowdfunding została ukończona, a premiera w reżyserii Bartka Bali odbędzie się wiosną. Historię rodziny szukającej wolności i decydującej się na przeprowadzkę na opustoszałą wyspę opowiedzą Roma Gąsiorowska, Eryk Lubos, Tosia Litwiniak i Adam Wojciechowski. Jak zmienią się w warunkach ekstremalnych, z dala od cywilizacji, dynamika władzy i relacje między nimi? Wkrótce się dowiemy.

Podsumowanie filmu Rój

Film Rój, wyreżyserowany przez Bartka Balę i napisany wspólnie z Maciejem Słowińskim, stanowi niezwykły projekt w polskiej kinematografii. Premiera debiutanckiego filmu odbędzie się w formie całkowicie online na specjalnie dedykowanej stronie internetowej. Co więcej, produkcja ta jest pierwszym przedsięwzięciem w historii polskiego rynku, które zostało współfinansowane przez ponad 300 inwestorów indywidualnych. Dotychczasowe recenzje Rój w self-publishingu są bardzo pozytywne, a film został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun. Warto także wspomnieć o specjalnym utworze „Majak” z teledyskiem, który powstał przy udziale Michała „FOXa” Króla, Katarzyny Nosowskiej i Natalii Szroeder. Zapowiedź filmu oraz teledysku znajdziecie poniżej.

Rój (2023)
Tytuł oryginału RÓJ

Podobne tytuły

Gran Turismo (2023)
How to Have Sex (2023)
Nóż w nocnej ciszy (2023)
Johnny (2022)
Godzilla Minus One (2023)
Oppenheimer (2023)
Mężczyzna imieniem Otto (2022)
Babilon (2022)
99 Moons (2023)
Piła 10 (2023)
Dawna ja (2023)
Raport Pileckiego (2023)
×
Ktoś właśnie ogląda