Co się dzieje?

Zaloguj się

Nowy użytkownik? Załóż konto

Błędny login lub hasło.
Nie masz konta?

Źródła wideo 267 Widoki Zgłoś błąd

 • Zobacz traileryoutube.com
Wieloryb

Wieloryb

Dec. 09, 2022USA117 Min.R
Twoja ocena: 0
10 1 głosowanie

Opis filmu

Gdzie Wieloryb cały film online za darmo? Wiemy i powiemy! Zacznijmy od krótkiego wstępu do filmu Wieloryb

Gdyby na wadze wielkiej jak gigant, umieścić z jednej strony bohatera Wieloryb cały film ważącego prawie 300 kilogramów, a z drugiej stos topornych metafor i uproszczeń zastosowanych przez Darrena Aronofskiego (bardzo przypominającego Jonathan Ive byłego projektanta Apple), trudno byłoby określić, która strona przeważyłaby. Sprawca zarówno „Requiem dla snu” z roku 2000 i „Czarny łabędź” często stawiał już swoją niezdarność na widoku publicznym, a brak emocjonalnej subtelności jest szczególnie zauważalny w tym dramacie. Mimo to, warto zanurzyć się w poruszającą opowieść o samotności i odbudowy zaufania, zwłaszcza dzięki fenomenalnej roli Brendana Frasera. Niemniej jednak, Wieloryb cda nie może być uważany za w pełni ukończony projekt.

Krótki wstęp do gigantycznego zawodu?!

Charlie, tytułowy bohater filmu grany przez Brendana Fresera niestety już od lat żyje na marginesie świata. Film Wieloryb cały film pokazuje, że uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość.

Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Gdzie obejrzeć film Wieloryb?

Wieloryb film wykop to film z 2023 roku, wyreżyserowany przez znanego twórcę Darrena Aronofsky’ego. Opowiada historię nauczyciela angielskiego, który cierpi na poważną otyłość i stara się odbudować swoje relacje z bliskimi.

Głównym bohaterem filmu jest Charlie (grany przez Brendan Fraser), nauczyciel angielskiego. Po stracie ukochanej żony zaczął się pogłębiać w swojej otyłości. Mężczyzna ledwo może się poruszać, oddychać i mówić. Prowadzi przy tym kursy internetowe pisania dla studentów. Jego sytuacja życiowa nie jest łatwa, ponieważ codziennie zmaga się z bólem i krytyką społeczną. Ludzie go otaczający nie rozumieją, jak trudno jest mu funkcjonować w społeczeństwie.

Charlie (grany przez Brendan Fraser) jest wykładowcą na amerykańskiej uczelni. Niestety jego destrukcyjny styl życia powoduje to, że nie pokazuje się nawet studentom na kamerce film online, bo się po prostu tego mocno wstydzi.

Jego sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy próbuje nawiązać kontakt z nastoletnią córką Ellie (grana przez Sadie Sink). Nie rozmawiał z nią i nie widział jej od lat. Ellie jest niechętna do ojca, ponieważ uważa, że ten porzucił ją i jej matkę, aby skupić się na swoich problemach. Charlie jest zdeterminowany, aby odzyskać zaufanie i miłość swojej córki. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby odbudować swoją rodzinę.

Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak tolerancja, akceptacja i miłość. Główny bohater musi zmierzyć się z trudnościami, jakie stawia przed nim jego otyłość. Brak samoakceptacji, ale jednocześnie musi nauczyć się, jak zaakceptować siebie i swoje ciało. Charlie musi także pokazać swojej córce, że jest gotów na zmiany i jest zdeterminowany, aby naprawić swoje relacje z nią.

Widać mocno ręke Aronfskiego!

Scenariusz Wieloryb film za darmo, bazujący na sztuce Samuela D. Huntera, stara się przekazać widzowi trudną tematykę, która wprawia go w skrępowanie i może go zaszokować. Jednakże, aby poczuć to, z czym na co dzień zmaga się główny bohater. Charlie, nie wystarczy tylko operowanie powierzchownym obrazem otyłości. Reżyser Darren Aronofski zanurza się znacznie głębiej. Przede wszystkim w ludzką psychikę, pokazując zawoalowaną i przygnębiającą opowieść o samotności, egocentryzmie i desperackim ratowaniu godności. Pogodzenie się z córką jest dla Charliego ostatnią szansą. Ostatnią szansą by przekonać się, że udało mu się zrobić jedną dobrą rzecz w życiu.

Niestety, w przypadku Aronofskiego, jego fanatyzm w ubarwianiu na siłę prostych historii staje się monotematyczną i przynudzającą normą. Choćby w oparciu o cytowane wielokrotnie w filmie „Moby Dicka” czy w kontekście biblijnym, co staje się coraz bardziej kiczowate. Tego w nadmiernych ilościach doświadczamy w drugiej połowie filmu, gdy patos zagłusza już prawdę ekranu, a intrygujący dramat egzystencjalny wypiera łzawy melodramat. Jednak, pomimo niedoskonałości, warto zanurzyć się w poruszającą opowieść o samotności i odkupieniu win, zwłaszcza dzięki fenomenalnej roli Brendana Frasera, który wcielił się w postać Charliego.

Drugoplanowe role w Wieloryb

W rolach drugoplanowych występują m.in. Sam Neill jako przyjaciel Charliego i Dixie Egerickx jako uczennica, która pomaga nauczycielowi w jego codziennych problemach. Aktorskie osiągnięcia w filmie są na bardzo wysokim poziomie, a gra Brendana Frasera w roli Charliego jest poruszająca i porażająca zarazem.

Reżyseria Darrena Aronofsky’ego jest doskonała, a sposób, w jaki przedstawił historię Charliego, jest przemyślany i przekonujący. Film wzbudza wiele emocji i skłania do refleksji na temat naszych własnych relacji z bliskimi i naszego stosunku do samych siebie.

Podsumowując, Wieloryb film bez rejestracji to poruszający i wzruszający film o miłości i akceptacji, który z pewnością zostanie doceniony przez widzów na całym świecie. To także doskonały przykład na to, jak film może poruszać ważne tematy społeczne i jednocześnie zachwycać swoją

Wieloryb
Wieloryb
Wieloryb
Wieloryb
Wieloryb
Wieloryb
Wieloryb
Wieloryb
Tytuł oryginału The Whale
IMDb Rating 7.9 44,650 głosów
TMDb Rating 7.817 377 głosów

Reżyser

Obsada

Podobne tytuły

Dawna ja (2023)
Filip (2022)
Bezos (2023)
W gorsecie (2022)
Magic Mike Ostatni taniec (2023)
Babilon (2022)
Luther: Zmrok (2023) – cały film online
Biały szum (2022)
Tetris (2023)
Chora na siebie (2022)
Imperium światła (2022)
Limbo 2023

(8) comments

 • Talizman 23/02/2023

  W końcu znalazłem stronę, na której można obejrzeć filmy, które nie są dostępne na innych platformach streamingowych.

 • DiscoMate 23/02/2023

  Fajne, że na tej stronie można znaleźć filmy z różnych lat – można poczuć się jak w kinie retro.

 • Cieszę się, że na tej stronie można znaleźć filmy z różnych lat – to świetna okazja, żeby poznać klasyki kina.

 • Cutie Patootie 25/02/2023

  Można tu znaleźć wiele filmów w różnych gatunkach, co jest przydatne dla osób o różnych upodobaniach filmowych.

 • Pszczoła miodna 27/02/2023

  Wow, genialna strona! Zawsze szukałem dobrych stron z filmami online, ale ta bije je na głowę.

 • Fajne, że na tej stronie można obejrzeć filmy z różnych kategorii, takich jak komedie, dramaty czy thrillery.

 • Stara Dama 01/03/2023

  Wspaniały wybór filmów i świetna jakość – nie potrzebuję już innych źródeł do oglądania filmów online.

 • Fantastyczna jakość filmów i bardzo szybkie ładowanie – co więcej można chcieć?

Zostaw komentarz