Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.

Źródła wideo 137 wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zobacz trailer
Skąd dokąd (2023)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Skąd dokąd (2023)

Nov. 08, 2023France84 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głosowanie

Opis filmu

Skąd dokąd cały film to też początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań, którymi w sposób naturalny zaczynają dzielić się współtowarzysze podróży z przypadku. „Skąd dokąd” to portret zbiorowy złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel: znaleźć bezpieczne schronienie. W vanie, ich tymczasowym azylu, zniesione są różnice płci, wieku, koloru skóry, sprawności fizycznej, pochodzenia, tożsamości, poglądów czy wiary. W języku ukraińskim „skąd” (zvidky) i „dokąd” (kudy), to też rutynowe pytania zadawane podczas próby przebicia się przez liczne punkty kontrolne, rozmieszczone na terenie Ukrainy.

Gwiazdorska obsada filmu Skąd dokąd cały film

Film Skąd dokąd, to przejmujące dzieło dokumentalne z 2023 roku, które rzetelnie przedstawia realia inwazji Rosji na Ukrainę. Reżyserem i scenarzystą tego filmu jest Maciej Hamela, który swoją wizją artystyczną i narracyjną zapewnia spójność całej produkcji. Film wyprodukowano dzięki współpracy Polski, Francji oraz Ukrainy, co nadaje mu międzynarodowy charakter. Wśród operatorów filmu znajdują się Piotr Grawender, Wawrzyniec Skoczylas, Yuriy Dunay i Marcin Sierakowski, a za muzykę odpowiada kompozytor Antoni Łazarkiewicz. Producentem filmu jest Jean-Marie Gigon. Cała obsada i ekipa twórcza przyczyniają się do stworzenia dzieła o wysokiej jakości artystycznej i technicznej.

Skąd dokąd – Zapierająca dech w piersiach fabuła

Fabuła filmu Skąd dokąd skupia się na losach milionów ludzi, którzy w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę, decydują się porzucić swoje domy i wsiąść do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Ten pojazd, pokonując tysiące kilometrów, staje się poczekalnią, szpitalem, schronem i miejscem wyznań. Film ukazuje ludzkie historie, tragedie i wytrwałość w obliczu niewyobrażalnych trudności, dostarczając widzom głęboko emocjonalnego doświadczenia.

Gdzie można obejrzeć film Skąd dokąd cały film?

Niestety, nie znalazłem informacji o dostępności filmu Skąd dokąd online. Prawdopodobnie film jest dostępny na różnych platformach VOD, ale szczegółowe informacje na ten temat wymagają dalszych poszukiwań. Zaleca się sprawdzenie aktualnych ofert popularnych serwisów streamingowych lub odwiedzenie lokalnych kin, aby uzyskać dostęp do tego poruszającego filmu dokumentalnego.

Skąd dokąd cda – Premiera i uznanie

Skąd dokąd miał swoją światową premierę 14 maja 2023 roku, a polska premiera kinowa odbyła się 24 listopada tego samego roku. Film zdobył uznanie, zdobywając 3 nagrody i otrzymując 1 nominację. Takie uznanie w świecie kinematografii świadczy o jego wyjątkowej jakości i wpływie na widzów oraz krytyków.

Skąd dokąd online na platformie CDA – Informacje

W kwestii dostępności filmu Skąd dokąd na platformie CDA, nie znalazłem bezpośrednich informacji. Możliwe, że film zostanie dodany do ich oferty w przyszłości. CDA często oferuje bogaty wybór filmów, w tym nowości kinowe oraz produkcje dokumentalne, więc istnieje szansa, że Skąd dokąd również się tam pojawi.

Skąd dokąd cały film do obejrzenia online

Dla osób zainteresowanych obejrzeniem filmu Skąd dokąd online, zalecam regularne sprawdzanie oferty popularnych platform streamingowych. Chociaż obecnie brak konkretnych informacji o dostępności filmu w internecie, istnieje duża szansa, że zostanie on udostępniony w przyszłości, biorąc pod uwagę jego popularność i znaczenie.

Reżyseria filmu Skąd dokąd – Kto stoi za kamerą?

Maciej Hamela, reżyser i scenarzysta filmu Skąd dokąd, jest kluczową postacią stojącą za kamerą tego dokumentu. Jego wizja artystyczna i umiejęności narracyjne nadają filmowi głębię i autentyczność. Hamela, znany ze swojego zaangażowania w tworzenie filmów o znaczących tematach społecznych i historycznych, z pewnością wnosi do Skąd dokąd swoje doświadczenie i pasję, co przekłada się na mocny przekaz filmu i jego wpływ na widzów.

Skąd dokąd (2023)
Tytuł oryginału Звідки куди
IMDb Rating 7.6 100 głosów
TMDb Rating 7 1 głosów

Reżyser

Obsada

Podobne tytuły

Moonage Daydream (2022)
Renaissance: A Film by Beyoncé (2023)
Dobranoc, Oppy 2022
Ania (2022)
Stutz (2022)
Wulkan miłości (2022)
Sly (2023)
Zaopiekujcie się Mayą (2023)
Lombard (2022)
×
Ktoś właśnie ogląda