Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.
Masz ci los! (2023)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Masz ci los! (2023)

Feb. 03, 2023UnknownNot Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głosowanie

Opis filmu

Wstęp do Masz ci los cały film

Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Masz ci los cały film to przede wszystkim emocje. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz… Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry… ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze! 

Reżyser

Mateusz Głowacki to polski reżyser filmowy, który zrealizował m.in. krótkometrażowy film „Trwoga” (2017) oraz dwa dokumenty „Mnie tu nie ma” (2018) i „Na chwilę obecną” (2020). Zdobył on kilka nagród na festiwalach filmowych, w tym na festiwalu w Gdyni.

Obsada w Masz ci los cały film

W głównych rolach mamy Izabelę Kunę jako Halinę  czyli córka zmarłego bohatera, Roberta Wabicha – jej męża oraz  

Sonie Bohosiewicz  która jest  aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Znana jest przede wszystkim z ról w popularnych polskich serialach telewizyjnych, takich jak „M jak miłość”, „Klan”, czy „Pierwsza miłość”. Debiutowała na ekranie w 2001 roku w filmie „Tam i z powrotem”.

W filmowej występuje fenomenalny aktor Marian Dziędziel

W swojej karierze aktorskiej zagrał w wielu filmach fabularnych, takich jak „Człowiek z marmuru” (1976), „C.K. Dezerterzy” (1986), „Pogrzeb kartofla” (1990), „Dekalog” (1989) oraz w polskich serialach telewizyjnych, takich jak „Zmiennicy” i „Czterdziestolatek”. Kolejnym aktorem w filmie jest fenomenalny Marian Dziędziel który  zdobył wiele nagród za swoją pracę aktorską, m.in. Nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006), Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za całokształt twórczości aktorskiej (2011) oraz Nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage za wybitny wkład artystyczny do kina światowego 

Opis Masz ci los cda

Rodzina Bednarskich spotyka się po latach na pogrzebie seniora rodu. Okazuje się, że nieboszczyk namiętnie grał w totka i w końcu trafił szóstkę. Na jego nieszczęście, już po śmierci. Zwycięski kupon pochowano razem z nim. Teraz to jego krewni muszą się głowić nad tym, jak dotrzeć do zakopanej fortuny, pomijając formalne procedury.

Podczas stypy rodzina zmarłego obmyśla dość prosty plan wydobycia zakopanej fortuny. Każdy z żałobników gra jednak do własnej bramki i nie zamierza dzielić się wygraną z innymi. Kolejka chętnych po miliony niespodziewanie jeszcze się wydłuża, a nikomu zadania ułatwiać nie zamierza narzeczona denata (Iwona Bielska), żarliwa katoliczka, która kategorycznie sprzeciwia się naruszeniu poświęconej ziemi. 

Rodzina Bednarskich bowiem do szczególnie zżytych nie należy. Dzieci Józefa – Halina (Izabela Kuna) i Leszek (Rafał Rutkowski) – niekoniecznie za sobą przepadają, a i za sprawą dość apodyktycznych współmałżonków (Robert Wabich i Sonia Bohosiewicz) nie mają też zbyt dużo do powiedzenia. Najmłodsze pokolenie Bednarskich (Wiktoria Kruszczyńska i Michał Sikorski) to z kolei nieporadni życiowo, uwiązani do smartfonów nastolatkowie, których zdania nikt nie bierze na poważnie. Rodzinną mozaikę urozmaica jeszcze pojawiający się niespodziewanie podczas stypy najmłodszy syn zmarłego, Adam (Piotr Głowacki), eks-kryminalista, awanturnik i pijak.

Podsumowanie 

Masz Ci los! To zabawna Polska komedia z udziałem świetnych aktorów. Towarzyszy jej całkiem sporo rozrywki oraz celnego humoru. Szczególnie w wydaniu Mariana Dziędziela w roli księdza, który pogrzeb odprawia za pomocą tabletu, telefonu i przenośnego głośnika, ze stypy urywa się na elektronicznego „dymka”, a za pomocą aplikacji „odpala” kościelne dzwony. Reszta obsady również  wywiązuje się ze swoich aktorskich obowiązków, 

Dokąd może doprowadzić pogoń za pieniędzmi ? 

Masz ci los! (2023)
Tytuł oryginału Masz ci los!
IMDb Rating 5.8 33 głosów

Podobne tytuły

Magic Mike Ostatni taniec (2023)
Nóż w nocnej ciszy (2023)
Porady na zdrady 2 (2023)
Teściowie 2 (2023)
Wonka (2023)
When You Finish Saving The World (2023)
Osobliwości sycylijskie (2022)
Alibi.com 2 (2023)
Zabójcze wesele (2023)
Cały ten seks (2023)
Dream Scenario (2023)
Między nami żywiołami (2023)
×
Ktoś właśnie ogląda