Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.
Letni mróz (2023)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Letni mróz (2023)

Mar. 22, 2023France112 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głosowanie

Opis filmu

Letni mróz premiera to film, który łączy w sobie różne gatunki, takie jak dramat, komedia, romans i surrealizm. Fabuła osadzona jest we współczesnej Francji, w czasie, gdy kraj nawiedza niezwykle chłodne lato.

Dziesięć samotnych i zagubionych osób spotyka się przypadkiem na małej stacji kolejowej, gdzie rozpoczyna się historia, której główną postacią jest samotność i niezaspokojone pragnienia każdej z nich. Film składa się z dziesięciu opowieści, które łączą się ze sobą w sposób surrealistyczny, tworząc hołd dla lilii wodnych Moneta i jednocześnie oddając impresjonistyczny obraz dzisiejszej Francji.

Lato w chłodzie

Pierwsza scena filmu rozpoczyna się w samym środku lata, gdy Francję nawiedza zimno. Czerwcowe dni są niespotykanie chłodne, a w nocy temperatura spada do kilku stopni powyżej zera. Z tą niezwykłą sytuacją boryka się cały kraj, a jej wpływ odczuwa każdy. Dla niektórych jest to jedynie powód do narzekania, ale dla innych jest to wskazówka, że coś niepokojącego dzieje się w ich życiu.

Dziesięć samotnych dusz Letni Mróz premiera

Film Letni Mróz premiera ma się odbyć 22 marca. Na małej stacji kolejowej, gdzie zbiegają się linie kolejowe, pojawiają się dziesięć samotnych i zagubionych osób. Każda z nich ma swoją historię, ale wszystkie są ze sobą powiązane przez wspólny motyw samotności. Są to: Paulina – młoda dziewczyna, która szuka swojej przyszłości, Sarah – kobieta, która nie potrafi odnaleźć się w relacjach z mężczyznami, Robert – emeryt, który tęskni za swoją zmarłą żoną, Louis – artysta, którego prace nie znajdują uznanie u publiczności, Gabriel – mężczyzna, który ucieka przed swoim przeszłością, Blanche – kobieta, która po latach ma szansę na spełnienie swoich marzeń, Antoine – młody chłopak, który nie wie, co zrobić ze swoim życiem, Mathieu – mężczyzna, który próbuje odbudować swoje związki rodzinne, Nathalie – nauczycielka, która stara się pomóc swojemu uczniowi, a także Alain – biznesmen, który stara się ratować swoją firmę przed bankructwem.

Każda z dziesięciu postaci opowiada swoją historię, w której główną rolę odgrywa samotność. Paulina opowiada oswoim marzeniu o zostaniu pisarką, ale braku wiary w siebie i ciągłych wątpliwościach stoją na jej drodze. Sarah opowiada o swoich porażkach w miłości i o tym, jak strach przed odrzuceniem uniemożliwia jej nawiązanie bliskich relacji. Robert opowiada o swoim życiu po stracie żony i o tym, jak jej nieobecność wpłynęła na jego samotność i poczucie bezradności. Louis opowiada o swoim dążeniu do uznania i sławy w świecie sztuki, ale także o swojej niepewności i wątpliwościach co do swojego talentu. Gabriel opowiada o swojej przeszłości i o tym, jak ucieka przed nią, próbując odnaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa. Blanche opowiada o swoim marzeniu z dzieciństwa, które po latach ma szansę spełnić, ale wciąż musi stawić czoła swoim wewnętrznym demonom. Antoine opowiada o swoim dylemacie dotyczącym wyboru drogi życiowej i o tym, jak trudno mu podjąć decyzję. Mathieu opowiada o swojej pracy jako prawnik i o tym, jak jego praca oddala go od rodziny i bliskich. Nathalie opowiada o swoim uczniu, który ma problemy w szkole i o jej próbach pomocy mu. Alain opowiada o swojej walce z bankructwem firmy i o tym, jak ta sytuacja wpływa na jego życie prywatne.

Wszystkie opowieści łączą się ze sobą w sposób surrealistyczny, tworząc impresjonistyczny obraz dzisiejszej Francji. Sceny z filmu przedstawiają różne krajobrazy, takie jak morze, lasy, miasta i wiejskie tereny. Wszystkie są przedstawione w sposób artystyczny, z wykorzystaniem kolorów i światła, nawiązując do stylu impresjonistycznego malarstwa, a zwłaszcza do lilii wodnych Moneta.

Hołd dla lilii wodnych Moneta

Motyw lilii wodnych Moneta pojawia się w filmie wielokrotnie, stanowiąc symbol piękna i harmonii, ale także melancholii i samotności. Lilie wodne są również hołdem dla samego Moneta i jego niezwykłego talentu malarskiego, który zainspirował wielu artystów, a także filmowców. Lilie wodne w filmie pojawiają się w różnych kontekstach, od krajobrazów natury po obrazy i fotografie.

Podsumowanie Letni Mróz premiera:

Letni mróz to film, który łączy w sobie różne gatunki i motywy, tworząc niepowtarzalną opowieść o ludzkich emocjach i problemach. Każdy z dziesięciu bohaterów ma swoje własne zmagania i niepowodzenia, ale także siłę i determinację, by stawić im czoła. Film ukazuje, że każdy z nas ma swoje własne lęki i wątpliwości, ale także swoje marzenia i cele, które są warte walki. Letni mróz to opowieść o życiu we współczesnej Francji, która mimo polarnej zimy, wciąż ukrywa w sobie piękno i nadzieję. Film jest hołdem dla sztuki i kultury francuskiej, ale także dla ludzkiej wytrwałości i determinacji. To historia, która pozwala nam zobaczyć świat z różnych perspektyw i zrozumieć, że nasze problemy i emocje są uniwersalne, a nasze marzenia i cele są warte realizacji.

Letni mróz (2023)
Tytuł oryginału Un Hiver en été
IMDb Rating 5.4 44 głosów

Podobne tytuły

Pitbull. Nowe Porządki 2016
Godzilla Minus One (2023)
Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży (2023)
Turkusowa suknia (2023)
Chora na siebie (2022)
Aftersun (2022)
Kobiety mafii 2018
Luther: Zmrok (2023) – cały film online
Air 2023
Oppenheimer (2023)
Dziewczyny z Dubaju 2021
Bogowie 2014
×
Ktoś właśnie ogląda