Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.
Irati 2023
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Irati 2023

Feb. 24, 2023France114 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głosowanie

Opis filmu

Irati to hiszpańsko-francuski epicki film przygodowy fantasy w języku baskijskim z 2022 roku, który wyreżyserował Paul Urkijo Alijo. To film, który składa się z różnych gatunków, m.in. przygody, fantasy, akcji i dramatu. Głównymi bohaterami są trzej bracia, którzy muszą wyruszyć w niebezpieczną podróż, by ocalić świat przed siłami ciemności. Często widzowie zadają pytanie gdzie obejrzeć Irati.

Fabuła filmu Irati

Fabuła filmu osadzona jest w świecie pełnym magii i mistycznych stworzeń. Głównym wątkiem jest walka dobra ze złem. W centrum historii są trzej bracia: Bittor, Niko i Egoitz, którzy zostają wybrani przez wiedźmę, by uratować świat przed zagładą. Zgodnie z przepowiednią, muszą odnaleźć tajemnicze źródło mocy, zwane Irati. Wyruszają więc w niebezpieczną podróż, która będzie pełna pułapek i wyzwań.

Bittor jest najstarszy z braci i to on przywodzi grupę. Jest doświadczonym wojownikiem i doskonale zna się na sztuce walki. Niko, średni z braci, jest bardem i muzykiem. Egoitz, najmłodszy, jest nieco niezdarny i nieufny wobec swoich braci. Podczas podróży bracia będą musieli przezwyciężyć swoje różnice i nauczyć się działać razem.

W ich drodze pojawią się różne przeszkody, m.in. grupa mrocznych rycerzy, którzy chcą przejąć kontrolę nad Irati i wykorzystać jej moc do swoich celów. Bracia będą musieli stawić czoła nie tylko niebezpieczeństwom związanym z misją, ale także swoim wewnętrznym demonom. Każdy z nich ma swoje tajemnice i problemy, z którymi muszą sobie poradzić.

Film jest wypełniony spektakularnymi scenami walki i pościgów, ale także momentami pełnymi emocji. Widzowie będą mogli przeżyć razem z bohaterami chwile radości, smutku i nadziei. Muzyka filmowa, skomponowana przez Pabla Fernándeza, dodaje filmowi jeszcze więcej emocji i pomaga budować napięcie.

Irati film gdzie obejrzeć? Cała obsada

Obsada filmu składa się głównie z aktorów hiszpańskojęzycznych. W roli Bittora występuje Eneko Sagardoy, który jest znanym aktorem z Kraju Basków. Wcześniej zagrał m.in. w filmie „Giganci ze stali” (2017). Edurne Azkarate wciela się w postać wiedźmy, która pomaga bohaterom w ich misji. Itziar Ituño, znanej hiszpańskiej serii „Dom z papieru„, pojawia się w roli Ainhoa, wojowniczki, która pomaga braciom w ich podróży.

Reżyser Paul Urkijo Alijo wcześniej pracował przy krótkometrażowych filmach, m.in. „Tres tristes tigres” (2008) czy „Pikadero” (2015), które zdobyły wiele nagród na festiwalach filmowych. „Irati” to jego pierwszy pełnometrażowy film, który z pewnością zrobi wrażenie na widzach.

Język baskijski, w którym został nakręcony film, jest rzadko spotykanym językiem, którym posługuje się tylko niewielka część populacji w Hiszpanii i we Francji. Wprowadzenie takiej rzadko spotykanej mowy do filmu dodaje mu niepowtarzalnego charakteru.

„Irati” to film, który z pewnością zainteresuje fanów gatunku fantasy oraz akcji. Jednocześnie to opowieść o braterskiej więzi i o sile, jaką daje ludzka solidarność. Film zawiera wiele wątków, które poruszają ważne tematy, takie jak walka o wolność, szacunek dla natury i potrzeba ochrony dziedzictwa kulturowego. „Irati” to produkcja, która pokazuje, że nawet najmniejsze społeczności mogą stawić czoła największym wyzwaniom, gdy łączą się siły i działają wspólnie.

Podsumowując, Irati to hiszpańsko-francuski film przygodowy fantasy z 2022 roku, który wyróżnia się nie tylko niesamowitą fabułą, ale również muzyką, pięknymi krajobrazami oraz niezwykłym językiem baskijskim. Produkcja ta przyciągnie fanów gatunku, ale również osoby poszukujące ciekawych historii o braterskiej więzi i sile ludzkiej solidarności. Warto zobaczyć ten film nie tylko ze względu na efekty wizualne, ale również na wartości, które przekazuje.

Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Irati 2023
Tytuł oryginału Irati
IMDb Rating 6.9 115 głosów

Podobne tytuły

Głodni 2023
Chupa 2023
Tetris (2023)
Fabelmanowie (2022)
NYAD (2023)
Dobra osoba (2023)
Aquaman i Zaginione Królestwo (2023)
Kot w butach: Ostatnie życzenie (2022)
Motståndaren 2023
Mission: Impossible – Fallout 2018
Uśmiech losu (2023)
Samsara (2023)
×
Ktoś właśnie ogląda