Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.
Imperium światła (2022)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Imperium światła (2022)

Dec. 09, 2022United Kingdom115 Min.R
Twoja ocena: 0
5 1 głosowanie

Opis filmu

IMPERIUM ŚWIATŁA to film online, którego akcja toczy się w angielskim nadmorskim miasteczku na początku lat 80., to potężna i przejmująca opowieść o ludzkich relacjach i magii kina, autorstwa nagrodzonego Oscarem reżysera Sama Mendesa.

Reżyseria, scenariusz i produkcja

„Imperium światła” to film wyreżyserowany, napisany i wyprodukowany przez znanego brytyjskiego reżysera Sama Mendesa, który zdobył uznanie krytyków dzięki swojej pracy przy filmach „American Beauty”, „Skyfall” oraz „1917”. Mendes na tej produkcji pracował z niezwykle utalentowaną ekipą, w której znalazło się wiele doświadczonych twórców filmowych, w tym operator Roger Deakins.

Fabuła

Akcja filmu „Imperium światła” rozgrywa się w angielskim nadmorskim miasteczku na początku lat 80. XX wieku. Głównym bohaterem jest Alex, młody mężczyzna (w tej roli występuje Benedict Cumberbatch), który jest właścicielem sklepu ze światłami, a jednocześnie ojcem dwójki dzieci i mężem zdradzającej żony. Jego życie ulega zmianie, gdy poznaje francuską imigrantkę (w tej roli występuje Olga Kurylenko), która wprowadza do jego życia nową perspektywę i zmusza go do przemyślenia swoich priorytetów.

Opinia i uczucia widzów

„Imperium światła” to film, który wśród widzów wzbudził wiele emocji. Z jednej strony doceniany jest za piękną, subtelnie opowiedzianą historię miłości, która porusza serca i wzrusza do łez. Z drugiej strony, film porusza ważne tematy społeczne, takie jak kwestia imigracji, czy trudności, jakie stawia przed nami życie. Wszystko to zostało przedstawione z niezwykłą dbałością o detale, co czyni z „Imperium światła” wspaniałe dzieło sztuki filmowej.

Aktorzy

W „Imperium światła” występują znani i utalentowani aktorzy, którzy oddają w filmie wszystko, co najlepsze. Olivia Colman w roli Hilary stworzył postać skomplikowaną, pełną sprzecznych emocji i myśli, którą widzowie pokochali. Micheal Ward jako Stephen dodała filmowi elegancji i subtelności.

Podsumowanie

Imperium światła film online, który z powodzeniem łączy w sobie romantyzm i dramat. Jest to dzieło sztuki filmowej, które zachwyca nie tylko piękną scenografią, ale również doskonałymi aktorami i poruszającą opowieścią. Zdecydowanie warto poświęcić czas, by zobaczyć ten film.

Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Imperium światła (2022)
Tytuł oryginału Empire of Light
IMDb Rating 6.6 9,004 głosów
TMDb Rating 6.215 73 głosów

Reżyser

Sam Mendes
Reżyser

Obsada

Podobne tytuły

Na Zachodzie bez zmian 2022
Niedźwiedzie nie istnieją (2022)
Tylko nie ty (2023)
Gad (2023)
Pewnego dnia powiemy sobie wszystko (2023)
U ciebie czy u mnie? (2023)
Johnny (2022)
Skołowani 2023
Babilon (2022)
Samsara (2023)
Powodzenia, Leo Grande (2022)
Biały szum (2022)
×
Ktoś właśnie ogląda