Co się dzieje?

Trailer: Diuna 2 (2023)
Źródło trailera: IMDB

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.
Diuna 2 (2023)

Diuna 2 (2023)

Niech żyją wojownicy ArrakisNov. 01, 2023USANot Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głosowanie

Opis filmu

Wstęp do Diuna 2 cały film online

W filmie Diuna 2 będziemy śledzić przemianę Paula, jego relację z Chani (grana przez Zendayę), rozwój Lady Jessici (granej przez Rebecca Ferguson) oraz spotkanie z różnymi postaciami, takimi jak Stilgar (grany przez Javiera Bardema) czy Gurney Halleck (grany przez Josha Brolina). Film ma imponujący styl wizualny i porusza tematy ekologii, równowagi w przyrodzie oraz eksploatacji zasobów naturalnych. Oczekiwania wobec Diuna 2 są bardzo wysokie, a fanów science fiction zapowiada się niezapomniane kinowe doświadczenie

Reżyser Diuna 2 cały film

Denis Villeneuve to kanadyjski reżyser i scenarzysta, urodzony 3 października 1967 roku w Quebecu, w Kanadzie. Zyskał ogromne uznanie za swoje umiejętności reżyserskie i talent w tworzeniu ambitnych filmów o głębokiej tematyce.

Villeneuve zdobył popularność dzięki swoim filmom z różnych gatunków, w tym thrillerom, dramatom i science fiction. Jego prace charakteryzują się często ciemną i nastrojową atmosferą, precyzyjną narracją oraz estetycznym podejściem do wizualnego opowiadania historii.

Jednym z najbardziej znanych filmów Villeneuve’a jest Blade Runner 2049 (2017), kontynuacja kultowego filmu Łowca androidów z 1982 roku. Produkcja ta zdobyła uznanie krytyków i została nagrodzona Oscarem za najlepsze efekty specjalne. Inne ważne filmy w dorobku Villeneuve’a to Incendies (2010), za który otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Przemytnik (2015) oraz Nowy początek (2016).

W kontekście filmu Diuna, Villeneuve zrealizował pierwszą część adaptacji tej epickiej powieści science fiction autorstwa Franka Herberta. Pierwsza część Diuny, wydana w 2021 roku, zdobyła uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, wychwalając jej wizualne efekty specjalne, reżyserię i wierność oryginalnemu materiałowi.

Denis Villeneuve jest ceniony za swoje umiejętności w prowadzeniu aktorów, tworzenie napięcia oraz przedstawianie głębokich, filozoficznych tematów. Jego styl reżyserski cechuje się precyzją, dbałością o szczegóły i wyczuciem wizualnej kompozycji.

Jego dalsza kariera zapowiada się obiecująco, a oczekiwania względem Diuna 2 są bardzo wysokie, mając na uwadze dotychczasowe osiągnięcia i umiejętności reżyserskie Villeneuve’a.

Aktorzy Diuna 2 cały film

Timothée Chalamet jako Paul Atreides: Timothée Chalamet to amerykański aktor, urodzony 27 grudnia 1995 roku. Zyskał ogromną popularność dzięki swojemu wszechstronnemu talentowi aktorskiemu i udziałowi w filmach takich jak Call Me by Your Name (2017), za który otrzymał nominację do Oscara, oraz Małe kobietki (2019). W filmie Diuna gra główną rolę jako Paul Atreides, młody bohater, który przechodzi przez transformację od ucznia do lidera.

Zendaya jako Chani: Zendaya to amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka, urodzona 1 września 1996 roku. Zaczynała swoją karierę jako aktorka w serialach telewizyjnych, a następnie zdobyła popularność dzięki roli MJ w filmach z serii Spider-Man. W filmie Diuna Zendaya wciela się w postać Chani, ważną postać żeńską, która odgrywa istotną rolę w życiu Paula Atreidesa.

Rebecca Ferguson jako Lady Jessica Atreides: Rebecca Ferguson to szwedzka aktorka, urodzona 19 października 1983 roku. Zyskała rozpoznawalność dzięki roli w filmach takich jak Mission: Impossible – Rogue Nation (2015) i Mission: Impossible – Fallout (2018). W Diuna 2, Ferguson gra rolę Lady Jessici Atreides, matke Paula Atreidesa, która przechodzi transformację od przygniecionej manierami na dworze sługi do silnej i bezwzględnej kapłanki.

Javier Bardem jako Stilgar: Javier Bardem to hiszpański aktor, urodzony 1 marca 1969 roku. Zdobył uznanie dzięki swojej wszechstronności aktorskiej i zdobyciu Oscara za rolę negatywnego bohatera w filmie No Country for Old Men (2007). W Diunie wciela się w postać Stilgara, przywódcy Fremenów, którego Paul Atreides spotyka na planecie Arrakis.

Fabuła, naprawdę zadziwia!

Film Diuna 2 to długo oczekiwana kontynuacja historii Paula Atrydy, syna księcia Leto, osadzona głównie na planecie Arrakis, gdzie wydobywa się najcenniejszy surowiec w galaktyce – melanż. Po przejściach i wyborach, których musiał dokonać, Paul stopniowo przekształca się z ucznia w lidera i Mesjasza dla Fremenów. Jego misja to pomsta dla zniszczonej rodziny oraz zapobieżenie przerażającej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć. Oczekiwania wobec Diuna 2 są ogromne, szczególnie po sukcesie pierwszej części, która zdobyła uznanie krytyków i zachwyciła wizualnie.

Druga część skupia się na transformacji Paula, który staje się dojrzałym liderem poprzez swoje doświadczenia na Arrakis. Kluczową sceną filmu będzie inicjacja Paula przez ujeżdżenie ogromnego Czerwia, co pozwoli mu zjednoczyć się z Fremenami.

Będziemy także mogli śledzić przemianę Lady Jessici (Rebecca Ferguson), która stopniowo przeobrazi się z przygniecionej manierami na królewskim dworze sługi, w dość bezwzględną kapłankę.

Relacja między Paulem a Chani, którą wciela się Zendaya, będzie odgrywać ważną rolę w kontynuacji, rozwijając się w miarę jak bohaterowie dorastają i starają się znaleźć swoje miejsce w trudnym świecie. Ponadto, powracający aktorzy, tak jak Josh Brolin, Dave Bautista i Stellan Skarsgård, a także nowe postacie, odgrywane m.in. przez Léa Seydoux, Christophera Walkena i Florence Pugh, wzbogacają fabułę i kreują złożony świat Diuny.

Cały film Diuna 2 został nakręcony przy użyciu kamer IMAX, co zapewnia imponujące wrażenia wizualne. Reżyser zbudował również autentyczne scenografie, aby uniknąć powtórzeń i stworzyć nowe, unikalne doświadczenie dla widzów.

Podsumowanie Diuna 2 cały film online

Podsumowując, „Diuna: część druga” wzbudza ogromne oczekiwania jako jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku, nie tylko wśród fanów science fiction. Kontynuacja historii Paula obiecuje równie emocjonujące i wciągające przeżycia jak pierwsza część, a zespół aktorski i ekipa reżyserska gwarantują wysoką jakość produkcji. Spodziewać się można zapierających dech w piersiach efektów audiowizualnych, epickich scen akcji i pasjonującego przedstawienia kultowej opowieści, spisanej lat temu przez Herberta. „Diuna 2” zapowiada się jako wydarzenie filmowe, które nie może zostać przegapione. Sam reżyser określił pierwszą część jako jedynie wstęp do kontynuacji, która ma stanowić główne danie. Czekam na premierę i już teraz życzę smacznego!

Diuna 2 (2023)
Diuna 2 (2023)
Diuna 2 (2023)
Diuna 2 (2023)
Diuna 2 (2023)
Diuna 2 (2023)
Tytuł oryginału Dune: Part Two

Reżyser

Obsada

Timothée Chalamet isPaul Atreides
Paul Atreides
Zendaya isChani
Chani
Rebecca Ferguson isLady Jessica Atreides
Lady Jessica Atreides
Josh Brolin isGurney Halleck
Gurney Halleck
Austin Butler isFeyd-Rautha Harkonnen
Feyd-Rautha Harkonnen
Florence Pugh isPrincess Irulan Corrino
Princess Irulan Corrino
Dave Bautista isBeast Rabban Harkonnen
Beast Rabban Harkonnen
Christopher Walken isEmperor Shaddam IV
Emperor Shaddam IV
Léa Seydoux isLady Margot Fenring
Lady Margot Fenring

Podobne tytuły

The Flash
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (2023)
Pętla 2020
W nich cała nadzieja (2023)
Tyler Rake 2 (2023)
Infinity Pool (2023)
Tiger 3 (2023)
Szybcy i wściekli 10 (2023)
Looper – Pętla czasu 2012
Mukliki (2022)
Czarna Pantera 2018
Plane

(5) comments

 • Firecracker 30/05/2023

  na stronie brakuje niektórych popularnych filmów

 • Edyta Dąbrowska 31/05/2023

  jak zaczynałam uczyć się hiszpanskiego to strona mi pomogła wyszukać właśnie filmy do nauki języka dla mnie extra!

 • Kluska 31/05/2023

  fantastyczna jakość recenzji i bardzo szybkie ładowanie – co więcej można chcieć?

 • Natan 01/06/2023

  uwielbiam, jak łatwo można tutaj znaleźć informacje o nowościach filmowych

 • Julian Wróblewski 02/06/2023

  super, że ta strona oferuje wyszukiwarkę filmów w wysokiej jakości – to naprawdę robi różnicę.

Komentarze są zamknięte.
×
Ktoś właśnie ogląda