Co się dzieje?

Zaloguj się

Skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Błędny login lub hasło.

Źródła wideo 612 wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zobacz trailer
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji.

Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)

Forever.Nov. 09, 2022USA162 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
8 1 głosowanie

Opis filmu

Amerykański film fantastycznonaukowy z 2022 roku, będący kontynuacją hitu kinowego z 2018 roku Czarna Pantera cda. Reżyserem filmu jest Ryan Coogler, a w rolach głównych występują między innymi Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong’o i Winston Duke.

Fabuła Czarna Pantera cda osadzona jest w fikcyjnym kraju Wakandzie, które jest jednym z najbardziej rozwiniętych i technologicznie zaawansowanych krajów na świecie, a jednocześnie ukrywającym swoją prawdziwą potęgę przed resztą świata. W świecie filmu istnieje metal o nazwie vibranium, który posiada niezwykłe właściwości i jest głównym źródłem bogactwa Wakandy.

W filmie pojawiają się po raz kolejny znani z pierwszej części bohaterowie, m.in. Shuri (Letitia Wright), siostra zmarłego króla T’Challi, Okoye (Danai Gurira), przywódczyni Dora Milaje, czy Nakia (Lupita Nyong’o), była dziewczyna T’Challi. Po śmierci T’Challi, Wakanda i cały świat stoją przed wielką zmianą, co skłania bohaterów do refleksji nad swoją rolą w tym nowym rzeczywistości.

Zarys fabuły Czarna Pantera cda online

Koncentruje się na dwóch głównych wątkach. Pierwszy dotyczy dziedzictwa T’Challi i jego wpływu na Wakandę i mieszkańców kraju. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i wyzwać tradycyjne wartości w celu znalezienia nowego sposobu na rządzienie Wakandą i ochrony jej mieszkańców.

Drugi wątek skupia się na ataku na Wakandę przez tajemniczego wroga, który grozi zniszczeniem kraju i całego świata. Bohaterowie muszą działać szybko i skutecznie, aby powstrzymać zagrożenie i uratować swoje kraje przed zniszczeniem.

W filmie pojawiają się również nowe postacie, takie jak Aneka (Nabiyah Be), nowa przywódczyni Dora Milaje, czy Tenoch Huerta jako wrogowie Wakandy.

„Czarna Pantera online” to film, który kontynuuje historię i klimat poprzedniej części, oferując jednocześnie nowe, interesujące wątki i postaci. Film skupia się na kwestiach dziedzictwa i zmiany, a także pokazuje, jak ważna jest jedność i siła narodu w obliczu zagrożenia.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” to film opowiadający historię T’Challi, króla Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego państwa, które posiada niezwykłe technologie i surowce mineralne. Jednym z najważniejszych elementów filmu jest muzyka, która wprowadza widza w klimat afrykańskiego krajobrazu i kultury.

Ścieżka dźwiękowa do „Czarnej Pantery” została stworzona przez znanego kompozytora i producenta, Kendricka Lamara, który zebrał grupę artystów i muzyków, aby stworzyć oryginalną i niesamowitą ścieżkę dźwiękową. Muzyka w filmie łączy elementy hip-hopu, R&B, soulu, afrykańskiego stylu muzycznego i tradycyjnej muzyki ludowej.

Jednym z najsłynniejszych utworów na ścieżce dźwiękowej jest „All the Stars” wykonana przez Lamara i SZA, która była nominowana do nagrody Oscara w kategorii „Najlepsza piosenka oryginalna”. Piosenka ta stanowi idealne połączenie afrykańskiego rytmu, elektronicznych dźwięków i melodyjnego wokalu.

Sceny w filmie są także wspaniałe. Reżyser Ryan Coogler zrobił niesamowitą robotę, aby pokazać piękno Wakandy, kraju, który w filmie przedstawiony jest jako państwo o niezwykle rozwiniętej technologii, ale także bogatej kulturze i historii. Widzowie mogą zobaczyć piękne krajobrazy, mistyczne rytuały i wspaniałe stroje.

Jedną z najbardziej emocjonujących scen w filmie jest walka na wodospadzie między T’Challą a M’Baku, którzy rywalizują o tron Wakandy. Scena ta została zrealizowana w sposób bardzo dynamiczny i wizualnie atrakcyjny, a muzyka dopełnia całości, dodając dodatkowej emocji.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” to film, który zapiera dech w piersiach zarówno dzięki muzyce, jak i scenom. Ścieżka dźwiękowa stworzona przez Kendricka Lamara jest wyjątkowa i wprowadza widza w świat afrykańskiej kultury i muzyki, a wspaniałe sceny w filmie pozostają w pamięci na długo po seansie.

Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Czarna Pantera Wakanda w moim sercu (2022)
Tytuł oryginału Black Panther: Wakanda Forever
IMDb Rating 6.8 208,725 głosów
TMDb Rating 7.433 3,445 głosów

Reżyser

Ryan Coogler
Reżyser

Obsada

Podobne tytuły

Bad Boys for Life (2020)
Top Gun: Maverick (2022)
Kokainowy miś (2023)
Kobiety mafii 2018
Tiger 3 (2023)
Super Mario Bros. Film 2023
Irati 2023
Transformers: Przebudzenie bestii
Alias 2023
Assassin (2023)
Niezniszczalni 4 2023
Pitbull. Niebezpieczne kobiety 2016
×
Ktoś właśnie ogląda